Tures Ltd. Şti. öncelikle yurdumuzun çeşitli turizm alan ve merkezlerinde yapılması planlanan konaklama eğlence ve kültür amaçlı turistik tesis tasarım; tarihsel ve kültürel mirasımıza ait sivil mimarlık örneklerimizin özgün veya güncel işlevlerle yeniden yaşama geçirilmesi Rölöve - Restorasyon - Restitüsyon ve Renavasyon projelerinin hazırlanması konularında hizmet vermektedir.

Söz konusu faaliyet alanlarında mimari ve mühendislik projelerinin hazırlanmasının yanısıra, ilgili makamlardan gerekli onay ve belgelerin alınması, uygulama aşamasında kontrollük ve yerel koordinasyon hizmetleri de uğraş alanı içinde yer almaktadır. Şirketimiz ayrıca Üniversite ve Bilimsel Çalışma alanı ile yakın ilişkisi nedeniyle özel projelerle de ilgilenmektedir.

Yıldız Sarayı Eski Seralarının Rölöve ve Restitüsyon projeleri; Erzincan-Kemaliye ilçesi yanan tarihi çarşının yenilenmesi, projeye kültür merkezi ve özel idare oteli eklenmesi, Kız Kulesi restorasyonu ve turizm amaçlı kullanım projesi, Cibali Tütün ve Sigara Fabrikasının restorasyonu, Kadir Has Üniversitesi olarak düzenlenmesi bu çalışmalar kapsamında ele alınmıştır.

Yıldız Posta Caddesi
Vefa Bayırı Sokak
İş Bankalılar Sitesi A Blok Kat:1 Daire:3
80280 Gayrettepe - İstanbul
Tel:0-212-274 90 93 -274 90 79
Fax: 0-212-274 91 01